Class Type Time Status Team Score Team Live Link Update Alert
Saturday   03/10/2018
Basketball The basket 01:00
Close
Unicaja
VS
Cska Moscow
soccer TUR D1 01:00
Close
Alanyaspor
VS
Istanbul Buyuksehir Belediyesi
other Basketball 01:00
LIVE
The European basketball association cup kazan yonex VS bayern Munich.
soccer CRO D1 01:00
Close
Bilupu
VS
Rudes
soccer GER D2 01:30
Close
Arminia Bielefeld
VS
Nurnberg
soccer GER D2 01:30
Close
Dynamo Dresden
VS
Heidenheimer
Basketball The basket 02:00
Close
Farenair Pace
VS
Zalgiris
other Basketball 02:00
LIVE
The European basketball league cup protonost VS darussalafa.
soccer Danish SL 02:00
Close
Odense BK
VS
Aarhus AGF
other skating 02:30
LIVE
The world speed skating championships.
soccer FRA D2 03:00
LIVE
Le Havre
VS
Clermont
soccer FRA D2 03:00
LIVE
Ajaccio
VS
Quevilly
soccer FRA D2 03:00
LIVE
Reims
VS
Chateauroux
soccer FRA D2 03:00
LIVE
Auxerre
VS
Stade Brestois
soccer FRA D2 03:00
LIVE
Chamois Niortais
VS
Lorient
Basketball The basket 03:00
LIVE
Brose Baskets
VS
Olympiakos Piraeus
soccer FRA D2 03:00
LIVE
Orleans US 45
VS
Nimes
Tennis tennis 03:00
LIVE
ATP 1000 men's tennis masters.
soccer FRA D2 03:00
LIVE
Nancy
VS
Ajaccio Gfco
soccer HOL D1 03:00
LIVE
Heracles Almelo
VS
FC Twente Enschede
soccer FRA D2 03:00
LIVE
Tours
VS
Valenciennes
other Basketball 03:30
LIVE
The English premier league ball Plymouth raider vs Newcastle eagle.
other Basketball 03:30
LIVE
The premier league, the Carnegie vs. wooster wolves.
soccer GER D1 03:30
LIVE
Mainz 05
VS
Schalke 04
other football 03:45
LIVE
Rugby union bass VS northampton.
soccer FRA D1 03:45
LIVE
Strasbourg
VS
Monaco
soccer ITA D1 03:45
LIVE
AS Roma
VS
Torino
soccer SCO PR 03:45
LIVE
Hibernian FC
VS
Hearts
soccer SPA D2 04:00
LIVE
Tenerife
VS
Real Oviedo
Basketball The basket 04:00
LIVE
Crvena Zvezda Red Star
VS
Barcelona
other Basketball 04:00
LIVE
The uefa cup squad locomotive vs. grancanaria.
soccer SPA D1 04:00
LIVE
Girona
VS
Deportivo La Coruna
Baseball MLB 04:05
LIVE
Los Angeles Angels
VS
Chicago Cubs
Baseball MLB 04:05
LIVE
Oakland Athletics
VS
Milwaukee Brewers
Baseball MLB 04:10
LIVE
Chicago White Sox
VS
San Diego Padres
soccer POR D1 04:30
LIVE
Sporting Braga
VS
Moreirense
soccer ARG D1 06:00 Gimnasia LP
VS
CA Banfield
soccer ARG D1 06:00 Godoy Cruz Antonio Tomba
VS
Arsenal de Sarandi
Baseball MLB 07:05 St. Louis Cardinals
VS
Houston Astros
Basketball NBA 08:00 Detroit Pistons
VS
Chicago Bulls
Basketball NBA 08:00 Indiana Pacers
VS
Atlanta Hawks
other NHL 08:05 Columbus blue
VS
Detroit red wings
soccer ARG D1 08:15 Talleres Cordoba
VS
Atletico Tucuman
other running 08:30 China university 100 miles relay race Shanghai station.
other NHL 08:30 The Ottawa senators
VS
Calgary flames
Basketball NBA 08:30 Toronto Raptors
VS
Houston Rockets
other Other 09:00 FIRST international robot competition shenzhen division.
Basketball NBA 09:00 New Orleans Pelicans
VS
Washington Wizards
Basketball NBA 09:00 Milwaukee Bucks
VS
New York Knicks
Basketball NBA 09:00 Memphis Grizzlies
VS
Utah Jazz
soccer MEX D1 09:05 Morelia
VS
Veracruz
other NHL 09:30 Dallas stars
VS
Anaheim Ducks
other Basketball 10:00 The PAC - 12 men's basketball tournament semi-final game 1
Basketball NBA 10:00 Denver Nuggets
VS
The lakers'
Basketball NCAA 10:00 University of north Carolina
VS
Duke
Basketball NBA 11:00 The blazers
VS
Golden State Warriors
Basketball NBA 11:00 The king
VS
Orlando Magic
soccer MEX D1 11:05 Atlas
VS
Puebla
other NHL 11:05 Vancouver and
VS
The Minnesota wild
Basketball NBA 11:30 Los Angeles Clippers
VS
Cleveland Cavaliers
soccer JPN D1 12:00 Yokohama F Marinos
VS
The birds perched sandstone
soccer JPN D1 12:00 Kawasaki Frontale
VS
Osaka steel Pakistan
Basketball Basket 12:05 Magic island root
VS
Chiba jet
soccer KOR D1 13:00 Incheon United FC
VS
Jeonbuk Hyundai Motors
soccer JPN D1 13:00 Vegalta Sendai
VS
Vissel Kobe
soccer KOR D1 13:00 Daegu FC
VS
Suwon Samsung Bluewings
soccer JPN D1 13:00 V-Varen Nagasaki
VS
Urawa Red Diamonds
soccer KOR D1 13:00 Gyeongnam FC
VS
Jeju United FC
soccer KOR D2 13:00 Seongnam FC
VS
Gwangju FC
other Pool 13:30 The 2018 amway cup world women's freestyle competition championship.
Basketball Korea's basket 14:00 Ulsan Mobis Phoebus
VS
Anyang KGCSeoul SK Knights
soccer JPN D1 14:00 Kashiwa Reysol
VS
Cerezo Osaka
soccer JPN D1 14:00 Kashima Antlers
VS
Sanfrecce Hiroshima
soccer JPN D1 14:00 Jubilo Iwata
VS
FC Tokyo
Basketball Korea's basket 14:00 Seoul Samsung Thunders
VS
Changwon LG Sakers
Basketball Basket 14:05 The business tochigi
VS
Nagoya diamond dolphins
soccer JLD2 15:00 Omiya Ardija
VS
Tokushima Vortis
other darts 15:00 World professional darts Asia tour - South Korea station.
soccer KOR D1 15:00 Ulsan Hyundai Horang-i
VS
Gwangju Sangmu
soccer CHA D1 15:30 Liaoning Shen Yanghong luck
VS
Xinjiang snow leopard
soccer CHA SL 15:30 Tianjin QuanJian
VS
BeiJing Renhe
soccer CHA D1 15:30 YongChang JunHao FC
VS
Meizhou hakka
soccer CHA D1 15:30 Hangzhou Greentown
VS
Hohhot advantage
soccer CHA D1 15:30 Meixian iron and han ecology.
VS
Yanbian fuld
soccer CHA D1 15:30 Beijing Beikong
VS
Zhejiang YiTeng
soccer KOR D2 16:00 Ansan Mugunghwa FC
VS
Suwon City
soccer RUS D1 16:00 盧茲恩吉亞
VS
Gazovik Orenburg
other Table tennis 16:00 The ITTF card open.
Basketball Korea's basket 16:00 Inchon Etland Blackslamer
VS
Daegu Orions
Basketball WCBA 16:00 Beijing shougang
VS
Shanxi bamboo leaf blue women's basket
soccer AUS D1 16:50 Western Sydney Wanderers
VS
Wellington Phoenix
other Program 17:00 League of heroes - 2018 LPL spring game 6 week 5 match day.
Basketball Basket 17:05 Yokohama pirates
VS
Niigata swan
soccer JPN D1 18:00 Consadole Sapporo
VS
Shimizu S-Pulse
other Basketball 18:00 Kuala Lumpur dragon vs sai kung heat.
soccer TUR D1 18:30 Sivasspor
VS
Kasimpasa
other Basketball 18:30 The Philippines cup road warrior VS ramados.
other Diving 18:35 Fina world diving Beijing station - women's 3m springboard final, etc.
soccer THA PL 18:45 Navy FC
VS
尚卡汶里
soccer RUS D1 19:00 FK Ufa
VS
FK Anzhi
other wrestle 19:00 The first day of the 3rd round of the group stage of mma.
other Boxing 19:00 The fourth season of the boxing league season 2.
soccer THA PL 19:00 Chonburi Shark FC
VS
Bangkok Glass
soccer AUS D1 19:00 Perth Glory FC
VS
Central Coast Mariners
soccer CHA SL 19:35 Guangzhou Fuli FC
VS
Dalian side
soccer CHA SL 19:35 Shandong Luneng
VS
Chongqing SWM Motors
Basketball CBA 19:35 Shanghai beeping
VS
Beijing shougang
soccer CHA SL 19:35 Shanghai shenhua
VS
Shanghai port
soccer GER D2 20:00 St. Pauli
VS
Eintracht Braunschweig
soccer GER D2 20:00 Darmstadt
VS
Because Gore Hotel
soccer GER D2 20:00 Bochum
VS
Gao Shiding Kiel
soccer THA PL 20:00 Bangkok United FC
VS
Buriram United
soccer GER D2 20:00 Greuther Furth
VS
FC Kaiserslautern
soccer GER D2 20:00 Greuther Furth
VS
FC Kaiserslautern
soccer SPA D1 20:00 Ewald
VS
Real Madrid
soccer ENG 20:30 Manchester United
VS
Liverpool
soccer TUR D1 21:00 Osmanlispor FC
VS
Bursaspor
other Badminton 21:00 Germany open semifinals.
other Table tennis 21:30 International table tennis championships - men's singles quarterfinals.
soccer RUS D1 21:30 Dinamo Moscow
VS
FK Krasnodar
soccer FRA D2 22:00 Paris FC
VS
Sochaux
soccer GER D1 22:30 Hertha BSC Berlin
VS
SC Freiburg
soccer GER D1 22:30 Hannover 96
VS
Augsburg
soccer GER D1 22:30 Bayern Munich
VS
Hamburger
soccer IndianSuperLeague 22:30 O high sports competition
VS
Chennai Titans
soccer GER D1 22:30 Hoffenheim
VS
Wolfsburg
soccer ENG 23:00 Newcastle United
VS
Southampton
soccer ENG 23:00 Huddersfield Town
VS
Swansea City
soccer ENG 23:00 Everton
VS
Brighton Hove Albion
soccer ENG 23:00 West Ham United
VS
Burnley
soccer ENG 23:00 West Bromwich
VS
Leicester City
other Table tennis 23:05 International table tennis federation world tour DE carda open - men's singles semifinal.
soccer Danish SL 23:05 Hobro
VS
Silkeborg IF
soccer SPA D2 23:05 Granada CF
VS
Gimnastic Tarragona
soccer SPA D1 23:15 Sevilla
VS
Valencia
Sunday   03/11/2018
soccer FRA D1 00:00 Paris Saint Germain
VS
Metz
soccer POR D1 00:00 Rio Ave
VS
Feirense
soccer RUS D1 00:00 Tusno
VS
Rubin Kazan
soccer SPA D2 01:00 Almeria
VS
Rayo Vallecano
soccer SPA D2 01:00 Alcorcon
VS
Valladolid
soccer SPA D1 01:30 Getafe
VS
Levante
soccer GER D1 01:30 Bayer Leverkusen
VS
Monchengladbach
soccer ENG 01:30 Chelsea FC
VS
Crystal Palace
soccer HOL D1 01:30 Boavista FC
VS
NAC Breda
other NHL 02:00 The Boston bruins
VS
Chicago black hawks
other NHL 02:00 Buffalo saber
VS
The golden knights of Vegas
soccer MLS 02:00 Columbus Crew
VS
Montreal impact
soccer The Swiss super 02:00 Lausanne Sports
VS
St. Gallen
other NHL 02:00 The Tampa bay lightning
VS
Montreal, Canada
soccer The Swiss super 02:00 FC Zurich
VS
Lugano
other NHL 02:00 The flyer in Philadelphia
VS
Winnipeg jets
soccer POR D1 02:15 SL Benfica
VS
Aves
soccer MLS 02:30 New England Revolution
VS
Colorado Rapids
soccer HOL D1 02:45 Willem II
VS
PSV Eindhoven
soccer FRA D1 03:00 Nantes
VS
Zwolle
soccer FRA D1 03:00 Bordeaux
VS
Angers SCO
soccer FRA D1 03:00 Lille
VS
Montpellier
soccer FRA D1 03:00 Dijon
VS
Amiens
soccer FRA D1 03:00 Stade Rennais FC
VS
Saint-Etienne
soccer SPA D2 03:00 Cadiz
VS
SSevilla team B
soccer ITA D1 03:45 Hellas Verona
VS
Chievo
soccer SPA D1 03:45 Malaga
VS
Barcelona
soccer HOL D1 03:45 Roda JC Kerkrade
VS
Sparta Rotterdam
soccer ARG D1 04:00 Olimpo Bahia Blanca
VS
Colon
soccer ARG D1 04:00 Chacarita juniors
VS
Racing Club
other NHL 04:00 The Colorado avalanche
VS
Arizona hyenas
soccer MLS 04:30 Real Salt Lake
VS
Los Angeles Galaxy
soccer POR D1 04:30 Boavista FC
VS
Estoril
other NHL 05:00 SAN jose sharks
VS
Washington, the capital
Basketball NBA 06:00 Charlotte Hornets
VS
The sun
soccer ARG D1 06:15 Boca Juniors
VS
Tigre
soccer MEX D1 07:00 Queretaro FC
VS
Necaxa
soccer MEX D1 07:00 Lobos BUAP
VS
Chivas Guadalajara
soccer MLS 07:00 Chicago Fire
VS
Sporting Kansas City
soccer ARG D1 07:00 San Martin San Juan
VS
Gimnasia LP
soccer MEX D1 07:00 CDSyC Cruz Azul
VS
Pachuca
soccer MLS 07:00 Houston Dynamo
VS
Vancouver Whitecaps FC
other marathon 07:25 Hainan sanya international marathon.
soccer MLS 08:00 New York Red Bulls
VS
Portland logger
other NHL 08:00 Toronto maple leaf
VS
The Pittsburgh penguins
other NHL 08:00 Florida panthers
VS
New York rangers
other Ice hockey 08:20 CWHL kunlun hongxing vs vanke sunshine.
soccer ARG D1 08:30 Patronato Parana
VS
River Plate
Basketball NBA 08:30 Miami Heat
VS
Washington Wizards
soccer MLS 08:30 Orlando City
VS
Minnesota United FC
soccer MEX D1 09:00 Tagg Reis
VS
Club Tijuana
other NHL 09:00 The Nashville predators
VS
New Jersey devils
Basketball NBA 09:30 Dallas Mavericks
VS
Memphis Grizzlies
Basketball NBA 09:30 Oklahoma City Thunder
VS
The SAN Antonio spurs
other NHL 10:30 The king of Los Angeles
VS
St. Louis blues
other NHL 11:00 Edmonton
VS
The Minnesota wild
soccer MEX D1 11:00 Mexican American
VS
Club Leon
Basketball NBA 11:30 Los Angeles Clippers
VS
Orlando Magic
soccer JLD2 12:00 Roasso Kumamoto
VS
Montedio Yamagata
soccer JLD2 13:00 Tochigi SC
VS
Renofa Yamaguchi
soccer JLD2 13:00 Kamatamare Sanuki
VS
Mito Hollyhock
soccer JLD2 13:00 JEF United Ichihara
VS
FC Gifu
soccer JLD2 13:00 Ze d true kanazawa
VS
Avispa Fukuoka
soccer JLD2 13:00 Tokyo Verdy
VS
Matsumoto Yamaga FC
soccer JLD2 13:00 Okayama FC
VS
Oita Trinita
soccer JLD2 13:00 Machida Zelvia
VS
Ventforet Kofu
soccer JLD2 13:00 Albirex Niigata
VS
Kyoto Purple Sanga
soccer JLD2 14:00 FC in yokohama
VS
Ehime FC
Basketball Korea's basket 14:00 Seoul Samsung Thunders
VS
Jeonju KCC Egis
Basketball Korea's basket 14:00 Anyang KGCSeoul SK Knights
VS
Wonju Dongbu Promy
soccer JPN D1 15:00 Shonan Bellmare
VS
Nagoya Grampus Eight
soccer CHA D1 15:30 Shanghai ShenXin
VS
Wuhan Thatcher
soccer CHA D1 15:30 Shenzhen jia zhaoye
VS
Heilongjiang volcano mingquan.
Volleyball Volleyball 15:30 Men's volleyball super league semifinal game 1 Shanghai vs sichuan.
soccer CHA D1 15:30 The Yellow Sea pharmaceutical Qingdao
VS
Dalian beyond
Volleyball Volleyball 15:30 Men's volleyball super league semi-final first match Beijing vs 81.
soccer CHA SL 15:30 izhou Hengfeng Zhicheng
VS
Hebei China Fortune FC
other Basketball 16:00 The asean basketball association CLS knight vs Singapore pitcher.
Basketball Korea's basket 16:00 Busan KTF Magicwings
VS
Inchon Etland Blackslamer
other Basketball 17:00 VTB cup his mqi vs astana.
other Basketball 18:30 The Philippines' cup of draft beer versus the king of keenba.
Basketball NBL 18:30 Perth Wildcats
VS
Adelaide 36 people
Basketball NBL 18:30 New Zealand Breakers
VS
Melbourne tiger
soccer RUS D1 19:00 FK Rostov
VS
Zenit St.Petersburg
other Table tennis 19:00 The ITTF Qatar open final.
soccer Danish SL 19:00 Sonderjyske
VS
Lyngby
soccer SPA D2 19:00 Zaragoza
VS
La Hoya Lorca CF
soccer SPA D1 19:00 Espanyol
VS
Real Sociedad
other wrestle 19:00 The second day of the 3rd leg of the group stage of mma.
soccer HOL D1 19:30 FC Groningen
VS
Zewole
other Basketball 19:30 Asean basketball league glory Philippines vs south sea kung fu.
soccer ITA D1 19:30 Fiorentina
VS
Benevento
soccer CHA SL 19:35 HeNan JianYe
VS
Tianjin Teda
soccer CHA SL 19:35 Jiangsu SuNing
VS
Beijing guoan
soccer POR D1 19:45 Portimonense
VS
Vitoria Guimaraes
soccer SCO PR 20:00 Glasgow Rangers
VS
Celtic
soccer GER D2 20:30 雷根斯堡
VS
SV Sandhausen
soccer GER D2 20:30 MSV Duisburg
VS
Fortuna Dusseldorf
soccer GER D2 20:30 Union Berlin
VS
Aue
soccer Danish SL 21:00 Aalborg BK
VS
Randers FC
soccer BEL D1 21:30 KAS Eupen
VS
Mouscron Peruwelz
soccer ENG 21:30 Arsenal
VS
Watford
soccer HOL D1 21:30 FC Utrecht
VS
Vitesse Arnhem
soccer BEL D1 21:30 Kortrijk
VS
Charleroi
soccer BEL D1 21:30 St.-Truidense VV
VS
Club Brugge
soccer BEL D1 21:30 Genk
VS
Gent
soccer BEL D1 21:30 Lokeren
VS
Zulte-Waregem
soccer BEL D1 21:30 Anderlecht
VS
Royal Antwerp
soccer BEL D1 21:30 KV Mechelen
VS
Red Star Waasland-Beveren
soccer RUS D1 21:30 FC Terek Groznyi
VS
CSKA Moscow
soccer BEL D1 21:30 KV Oostende
VS
Standard Liege
soccer HOL D1 21:30 Ajax Amsterdam
VS
SC Heerenveen
soccer ITA D1 22:00 Juventus
VS
Udinese
soccer ITA D1 22:00 Crotone
VS
Sampdoria
soccer ITA D1 22:00 Cagliari
VS
Lazio
soccer ITA D1 22:00 Bologna
VS
Atalanta
soccer FRA D1 22:00 Guingamp
VS
Nice
soccer ITA D1 22:00 Sassuolo
VS
Spa
soccer GER D1 22:30 VfB Stuttgart
VS
RB Leipzig
soccer IndianSuperLeague 22:30 Bengaluru
VS
Pune City
soccer The Swiss super 23:00 Sion
VS
FC Thun
soccer SPA D2 23:00 Barcelona B
VS
Numancia
soccer The Swiss super 23:00 Young Boys
VS
Grasshoppers
soccer The Swiss super 23:00 FC Luzern
VS
Basel
soccer Danish SL 23:00 FC Nordsjaelland
VS
Midtjylland
soccer SPA D1 23:15 Atletico de Madrid
VS
Celta Vigo
soccer HOL D1 23:45 Feyenoord Rotterdam
VS
AZ Alkmaar
Contact us
广 告
站 长
广告友情请联系广告代理,其他联系站长
声 明: 本站无任何APP客户端和QQ群。
本站联系方式仅限以上两个
Mobile watch live
QRCode scanning
About us
原创企鹅PPTV章鱼乐视等直播资讯
手机平板电脑无插件即开即看
开站4年(2013-2017)